» » Виданка Ѓорѓиевска - Војник Ти Заминуваш
Виданка Ѓорѓиевска - Војник Ти Заминуваш mp3 track

Виданка Ѓорѓиевска - Војник Ти Заминуваш mp3 track

MP3 1740 mb. | FLAC 1816 mb. | WMA 1278 mb.

Performer: Виданка Ѓорѓиевска
Title: Војник Ти Заминуваш
Released: 1978
Style: Folk
Category: World, Folk, Country
Rating: 4.8 ✦
Other format: WMA MIDI VQF DMF AIFF ASF MPC

Tracklist

A1 Војник Ти Заминуваш 1:57
A2 Блажена Горо Зелена 3:04
A3 Либето Војник Ми Отиде 3:18
A4 Ако Ми Дојдеш Моме До Рака 3:18
A5 Многу Мерак Имам Бабо Мори 5:18
A6 Каде Е Велко Комита 3:15
B1 Девојче Море Девојче 2:25
B2 Жална Мајка Имала Девет Сина 3:53
B3 Спала Јана Во Гора Зелена 2:17
B4 Деј Гиди Русе, Бело Бре Русе 2:32
B5 Еј Бог Го Убил Царот Од Стамбола 2:52
B6 Више Село Ветер Вее 4:45

Companies, etc.

  • Printed By – GIP "Beograd"

Credits

  • Orchestra – Оркестарот На Кочо Петровски*, Оркестарот На Пеце Атанасовски*
  • Written-By – Народна* (tracks: A2, A5 to B6), В. Ѓорѓиевска* (tracks: A1, A3, A4)

Notes

Released in 1000 copies

Barcode and Other Identifiers

  • Matrix / Runout (A): LP 1476 A 21578
  • Matrix / Runout (B): LP 1476 B 21578
  • Rights Society: SOKOJ

Očite tvoi - Vidanka Gjorgievska, Очите твои - Виданка Ѓорѓиевска.

Ti beše Milke, ti beše - Vidanka Gjorgievska, Ти беше Милке ти беше - Виданка Ѓорѓиевска. What should do now ? 1. Choose the format that you want to Convert.

Chords for Виданка Ѓорѓиевска - Ајде не ти личи Дафино моме (чалгија). Play along with guitar, ukulele, or piano with interactive chords and diagrams. Includes transpose, capo hints, changing speed and much more. Loading the chords for 'Виданка Ѓорѓиевска - Ајде не ти личи Дафино моме (чалгија)'.

Виданка Ѓорѓиевска - Куќи и дворој испустени Виданка Ѓорѓиевска 'Македонска Легенда' Албум Двојно ЦД ww. enator. Виданка Ѓорѓиевска - Куќи и дворој испустени. Виданка Ѓорѓиевска "Македонска Легенда" Албум Двојно ЦД. ww.